Безвізовий режим: як оформити запрошення

Одним з найпоширеніших питань, які виникають у громадян України після запровадження безвізового режиму, є оформлення запрошення від приймаючої сторони, яке могло б підтвердити мету поїздки та в деяких випадках – наявність житла або коштів.

“Європа без бар’єрів” звернулася до посольств держав-членів ЄС і Шенгенської зони з проханням надати інформацію про оформлення запрошень для громадян України.

Усі відповіді будуть опубліковані на цій сторінці. Якщо ви не знайшли тут інформацію про країну, яку шукали, збережіть посилання і спробуйте зайти пізніше – сторінка буде оновлюватися з отриманням нових відповідей.


Австрія

Згідно з інформацією австрійського посольства в Україні, “крім біометричного паспорта, немає інших вимог щодо документів, які повинні мати громадяни України, що подорожують до Австрії. При цьому, прикордонники оцінюють кожен в’їзд-виїзд індивідуально”.

Що ще варто знати: на практиці це означає, що австрійські прикордонники все одно можуть запитати у вас про мету поїздки та наявність засобів для існування і повернення назад, тому, подорожуючи до Австрії, краще дотримуватися вимог Шенгенського кодексу про кордони, і, зокрема, ви можете використовувати запрошення у довільній формі з контактами приймаючої сторони, щоб обґрунтувати мету поїздки та наявність житла (якщо вам його надають).

Більше про вимоги Австрії до мандрівників, що перетинають кордон країни

Люксембург

За даними посольства Люксембургу, громадянам третіх країн, які не повинні мати візу, для обґрунтування мети візиту достатньо стандартних у таких випадках документів (наприклад, офіційне запрошення на бізнес-зустріч чи захід, бронювання готелю, зворотні квитки). З офіційними рекомендаціями (англійською мовою) щодо короткотермінових безвізових візитів можна ознайомитися за посиланням.

Якщо ви подорожуєте до родичів чи друзів у Люксембурзі, які покривають ваші витрати, вони можуть оформити декларацію фінансової підтримки (французькою чи англійською мовою).

Заповнена декларація має бути надіслана спонсором в органи місцевої влади для затвердження з супровідними документами, що підтверджують наявність коштів у спонсора, наприклад, довідкою про доходи (payslips), тощо.

Більше про вимоги Люксембургу до мандрівників, що перетинають кордон країни

Німеччина

Згідно з інформацією німецького посольства в Україні, щодо запрошень не вимагається ніяких особливих формальностей, це може бути навіть звичайний e-mail, але коли йдеться про фінансові гарантії, краще написати офіційного листа.

Що ще варто знати:

 • звичайний лист може засвідчити як запрошення (мету поїздки), так і фінансові гарантії/наявність житла
 • наявність контактів приймаючої сторони спростить оцінку вашого запрошення прикордонниками
 • іншими формами верифікації запрошення можуть бути нотаріальне завірення підпису приймаючої сторони на листі або копія паспорта приймаючої сторони
 • однак у випадках фінансових гарантій з боку приймаючої сторони Посольство все ж рекомендує використати формальне зобов’язання (declaration of commitment/ “Verpflichtungserklärung”), яке зазвичай видається місцевою владою (Ordnungsamt або Ausländerbehörde). Проте це не є абсолютно обов’язковим

Більше про вимоги Німеччини до мандрівників, що перетинають кордон країни

Польща

Польське посольство інформує, що запрошення є передусім документом, яким підтверджується наявність у запрошуваного іноземця фінансових коштів, достатніх для оплати витрат, пов’язаних з планованим перебуванням у Польщі, вт.ч. на проживання та харчування, а також транзит до іншої країни чи повернення додому.

Особа, яка оформлює запрошення, має подати до воєводського управління за місцем проживання клопотання про реєстрацію запрошення в обліковій книзі запрошень.

Стороною, що запрошує, може бути:

 • громадянин Польщі, який живе на території Польщі;
 • громадянин держави-члена ЄС/ЄЕС/Швейцарії, що легально живе на території Польщі;
 • іноземець, що законно прожив не менше 5 років у Польщі або має дозвіл на постійне проживання/довгострокове перебування як резидент ЄС;
 • юридична особа або організаційний підрозділ, що не є юридичною особою, які розташовані на території Польщі;

Запрошення повинне містити таку інформацію:

 • дані особи, яка запрошує: ім’я, прізвище, дата та місце народження, громадянство, адреса, професія, тип, серія і номер документа, що посвідчує особу, або
 • дані фірми, що запрошує: назва, номер REGON, адреса;
 • дані запрошеного іноземця: ім’я, прізвище, дата та місце народження, стать, громадянство, адреса, серія і номер паспорта, якщо це родич – ступінь спорідненості з запрошуваною особою;
 • дані членів сім’ї іноземця, якщо вони теж запрошені;
 • місце проживання запрошуваного іноземця в Польщі;
 • період часу, на який запрошено іноземця;
 • мета перебування іноземця в Польщі;
 • назва органу, який здійснив реєстраційний запис у системі обліку запрошень;
 • дата і реєстраційний номер запрошення у системі обліку запрошень;
 • підпис особи, яка запрошує;

Запрошення діє протягом не більше одного року.

Більше про вимоги Польщі до мандрівників, що перетинають кордон країни

Швеція

За даними посольства Швеції, запрошення від фізичної особи, компанії або організації можуть підтверджувати мету візиту та умови проживання мандрівника.

Запрошення має містити таку інформацію: хто кого запрошує, якою є мета візиту, хто покриває витрати під час візиту. Якщо запрошує фізична особа, вона може написати запрошення у довільній формі, або скористатися формою.

Що ще варто знати: посольство Швеції створило спеціальну сторінку (англійською мовою) з інформацією для громадян України, які планують скористатися безвізовим режимом.

Більше про вимоги Швеції до мандрівників, що перетинають кордон країни


Корисні посилання:

Путівники “Подорожуй відповідально”

Інфографіки “Подорожуй відповідально”

Інтерактивна карта Європи з вимогами кожної країни до  необхідної суми коштів

Робота в Польщі та безвізовий режим: роз’яснення прикордонної служби РП

Шенгенський кодекс про кордони. Умови в’їзду та список супровідних документів для громадян третіх країн

Фото: president.gov.ua
Не знайшли те, що шукали? Спробуйте ще раз, або поставте питання

5 thoughts on “Безвізовий режим: як оформити запрошення

 • Добрый день.Не могу найти информацию относительно “як оформити запрошення” для поездки в Болгарию?
  Заранее благодарю!

 • Добрий день! Для поїздки в Італію з закордонним біометричним паспортом необхідне запрошення і білет назад?

  • Добрий день.

   Такі документи краще завжди мати при собі під час поїздки, оскільки вони можуть стати в нагоді в ситуації, якщо у прикордонника виникнуть питання щодо вашої мети поїздки та наміру повернутися назад. Якщо немає можливості зробити формальне запрошення, зробіть просто лист від приймаючої сторони, обов’язково майте її контакти (телефон, адреса, місце роботи). Якщо ви не маєте квитків, а до вас виникнуть питання, то ви маєте могти чітко пояснити, куди і наскільки їдете, і як збираєтеся повертатися. Проте найнадійніший варіант – мати і те, і інше

 • А до Королівства Нідерланди потрібно запрошення? І якщо напрклад людина їде в Голландію із пересадкою на літак в Польщі які прикордонники будуть задавати питання?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Flag Counter
<