Робота в Польщі та безвізовий режим: роз’яснення прикордонної служби РП

Незважаючи на те, що заборона працювати в рамках безвізового режиму є одним з основних правил його функціонування, окремі країни дозволили офіційне працевлаштування для громадян України, які перетнули кордон за біометричним паспортом.

Зокрема, напередодні початку дії безвізового режиму польська прикордонна служба видала роз’яснення для своїх співробітників, в якому сказано, що “громадяни України, які перетинають кордон за умовами безвізового режиму, зможуть працювати на території Польщі за наявності відповідних документів для реалізації цієї мети, наприклад, заяви про намір доручити виконання роботи іноземцю або відповідного дозволу на роботу“.

Така зміна у національному законодавстві не скасовує загальноєвропейського обмеження на тривалість перебування в рамках безвізового режиму (90 днів протягом 180). Однак, якщо громадянин України легально працевлаштується у Польщі і вчасно подасть до воєводства правильно складену заяву про надання дозволу на тимчасове перебування, постійне перебування або на перебування довгострокового резидента ЄС, у його закордонному паспорті буде поставлено відповідну відмітку, яка дозволятиме перебувати в Польщі після завершення 90 “безвізових” днів до завершення розгляду заяви.

При цьому варто враховувати, що така відмітка дозволяє подовжити перебування, але не дає права на в’їзд. Тобто, якщо громадянин України вичерпав 90 “безвізових” днів, подав заяву, отримав відмітку у паспорті, і повернувся додому, його не пропустять знову до Польщі до того, як буде ухвалено позитивне рішення щодо заяви або не “обнуляться” використані “безвізові” дні.

Повний текст документа на сайті “Відкрий Європу” (український переклад)

Корисні матеріали:

Путівники “Подорожуй відповідально”

Інфографіки “Подорожуй відповідально”

Інтерактивна карта Європи

 

Не знайшли те, що шукали? Спробуйте ще раз, або поставте питання

1 thought on “Робота в Польщі та безвізовий режим: роз’яснення прикордонної служби РП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Flag Counter
<