Вулична гра та публічний семінар у Тернополі. Звіт

29 червня у Тернополі ГО «Європа без бар’єрів» спільно з тернопільськими партнерами провели інтерактивну вуличну гру «Смарт-поїздка» та публічний семінар «Подорожуй відповідально», покликані поширити серед містян інформацію про правила перетину кордону з країнами ЄС і Шенгену за умов безвізового режиму, виїзду за кордон з метою навчання та легального працевлаштування.

DSCN3518О 12:00 на Театральному майдані відбувся короткий брифінг для преси, під час якого організатори розповіли про інформаційну кампанію «Подорожуй відповідально», її мету та заплановані заходи в шести регіонах України, перші з яких мали відбутися саме в Тернополі. Зокрема, виконавчий директор ГО «Європа без бар’єрів» Ірина Сушко наголосила на значущості інформаційно-просвітницьких заходів  щодо подорожування для близьких до кордону регіонів з високо мобільним населенням на зразок Тернопільщини.

З 12:30 до 13:30 на Театральному майдані всі охочі мали  змогу взяти участь у грі «Смарт-поїздка», задля перемоги в якій треба буде правильно зібрати документи для подорожі з заздалегідь обраною метою (туризм, працевлаштування, освіта).

DSCN3639«Прикордонниця» однієї з країн ЄС пропонувала перехожим обрати випадковим чином папірець з зазначеною метою поїздки, після чого запрошувала їх до стенду, на якому було прикріплено «документи» (закордонний паспорт, закордонний біометричний паспорт, квитки на літак, програма конференції, запрошення, трудовий договір тощо), з яких було потрібно обрати ті, що відповідають меті поїздки. Учасники, які впоралися з завданням, перетинали символічний кордон.

Також у грі брав участь “митник” відповідної країни, який питав громадян, що намагалися перетнути уявний кордон, про наявність заборонених для ввезення товарів, речовин і майна.

Всього у грі взяли участь 17 мешканців і гостей Тернополя, а путівники та інфографіки із роз’ясненням правил та умов безпечного перетину кордону з ЄС та перебування у країнах Шенгенської угоди отримали 59 осіб.

Повний фотозвіт з гри

Гра "Смарт-поїздка". Тернопіль

Після цього, з 14:00 до 16:00, у Центрі європейської інформації Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбувся семінар «Подорожуй відповідально», присвячений питанням користування безвізовим режимом і легального працевлаштування в країнах ЄС, під час якого виконавчий директор ГО «Європа без бар’єрів» Ірина Сушко, голова ГО «Інформаційно-правовий центр «Права людини» Олександра Гриньків та голова ГО «Спілка Молодіжного Самоврядування» розповіли слухачам про особливості та правила подорожування за кордон.

Також у семінарі взяла участь представниця ДМСУ Тернопольської області, яка розповіла про стан видачі біометричних паспортів для виїзду за кордон у відділеннях ДМСУ області, а також інформувала про співпрацю між ДМСУ області, міською радою та громадськістю у питанні відкриття у м. Тернопіль Центру надання адміністративних послуг. Всього у семінарі взяла участь 31 людина.

Семінар транслювався в режимі онлайн-вебінару  у дев’яти інших бібліотеках області.

Семінар "Подорожуй відповідально". Тернопіль

Відеорепортаж каналу ТВ4

Усі заходи є частиною інформаційної кампанії «Подорожуй відповідально», яка проводиться в рамках проекту “Просування реформ в регіони”, який виконується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій і “Європейською правдою” за сприяння та фінансової підтримки Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid). Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і жодним чином не відображають точку зору Європейського Союзу

Не знайшли те, що шукали? Спробуйте ще раз, або поставте питання

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Flag Counter
<